Що таке ніж?

Ніж – це ріжучий інструмент, робочою частиною якого є клинок – смуга матеріалу високої твердості (камінь, метал, кераміка), з ріжучою кромкою на одній або декількох сторонах.

Найдавніші ножі відомі з епохи палеоліту. Першими ножами були кам’яні (Найчастіше кременеві) уламки, які в майбутньому набули мигдалеподібну форму. В кам’яному віці люди робили ножі з кістки, рогу і каменю, але все-таки найчастіше з кремневих пластин або обсидіану, які, по суті, є вулканічним склом. Пізніше до ножів почали прикріпляти дерев’яні і кістяні рукояті. Також широко використовувалися ножі з кістки, дерева і бамбука.

Близько п’яти тисяч років тому людина навчилася отримувати і обробляти метал, і почали виготовляти ножі з міді і бронзи. На території Південної Америки ножі виготовляли навіть із золота.

З настанням залізного віку, залізний ніж поступово витіснив ножі виготовлені з бронзи.Ножі залізного віку були дуже різноманітні,
починаючи від форми, довжини і закінчуючи матеріалом.В Індонезії з’являється кривий ніж з серповидним клинком у вигляді кігтя тигра – керамбит, і так само відомий крис ніж із хвилястим клинком у вигляді вогняного язику полум`я.На Русі і в Європі ніж – це атрибут вільної людини. Холоп або полонянин не має право мати свій власний ніж.

Період відродження – це час повного освоєння металу. Ножі цієї епохи різноманітні і виділяються прекрасною якістю. Одним з найвідоміших
прикладів того часу є Іспанська наваха. Народилася вона в 15 столітті, коли влада, зважаючи на небезпеку народних бунтів, законодавчо заборонила мати простолюду холодну зброю з фіксованим клинком. Шпаги і інше озброєння мали право носити тільки вищий стан і армія. Ножі
матросів часто були складними, так як саме такий ніж можна було носити з собою куди завгодно і він займав мало місця. У 2005 році журнал «Форбс» провів опитування своїх читачів, редакторів і експертів. За результатами опитування «№ 1» серед найважливіших речей, створених людиною, став ніж.

Існують такі види ножів:
– Ножі бойові.
– Ножі для туризму (туристичні ножі).
– Ножі для виживання.
– Ножі мисливські.
– Складні ножі.
– Мультитули.
– Ножі спеціального призначення.
– Ножі лагерні або бівачні ножі.
– Спортивні ножі.
– Кухонні ножі.
– Столові ножі.

Завдяки промисловій революції людство опанувало серійне виробництво ножів і доводить його до досконалості.На сьогоднішній день для виготовлення клинка використовують вуглецеву і леговану сталь. Рукояті в основному дерев’яні, синтетичні, металеві та шкіряні.Зараз існує величезний вибір ножів, але вибір ножа вимагає інформаційної подкованності. Тому, перед тим як купити ніж, визначитеся для яких цілей він вам потрібен і виберете самий підходящий для Вас.
Вдалих покупок!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *